O nás

Společnost MKW (Metall und Kunststoffwerk Weibern) byla založena v roce 1960 v rakouském Weibernu jako rodinný, výrobní podnik a dnes se zde nachází také sídlo holdingu. Druhý výrobní závod se nachází v sousední obci Haag a byl založen v roce 1984. Historicky jako třetí v roce 1994 vznikl závod v Prešově na Slovensku a jako čtvrtý v roce 2003 výrobní závod v městečku Ermolino v Rusku.

Oblasti podnikání výrobních závodů:

Výroba plastových produktů – zejména WC sedátka

Výroba kovových produktů + drátěný program

Povrchová úprava plastových a kovových profilů

Výroba nástrojů a přípravků

MKW Prešov

Společnost MKW Prešov vznikla v roce 1994 jako dceřiná společnost MKW Weibern. V úzké spolupráci se svou mateřskou firmou, s využitím bohatého technického a technologického know-how ve vývoji a výrobě, stali jsme se lídrem v oblasti výroby WC sedátek ve státech střední a východní Evropy. Profesionalita našich pracovníků, organizace práce a flexibilita nám umožňuje plnit všechny požadavky našich zákazníků, mezi které patří také významní výrobci a distributoři sanitární keramiky v Evropě.

Výzkum a vývoj

Za 50 let existence jméno MKW poskytlo synonymum pro ty atributy, které dávají něco extra kterékoliv mezinárodní skupině. Jmenovitě jde o inovaci, kvalitu, servis, orientaci na úspěch, politiku řízení lidských zdrojů, otevřenou komunikaci a reflexi.

Nejúspěšnější inovace společnosti MKW se různí od pomalého sklápění WC sedátka a jeho odnímatelné funkce, rychlého upínání pomocí systému QUICK, používání antibakteriálních materiálů až po výškově nastavitelné a odnímatelné příslušenství pro koupelnu a záchod.

Jako společnost orientovaná na budoucnost MKW klade velký důraz na výzkum a vývoj. Proto spojujeme vnitřní flexibilitu a nadšení s externí odborností. Mezinárodní spolupráce s univerzitami a výzkumnými institucemi je zdrojem světových inovací pro naše klienty.

Petr Ambros s.r.o.

Společnost Petr Ambros s.r.o.

je výhradním distributorem  toaletních sedátek MKW

pro Českou republiku

od roku 2013.